Pygmalion świętuje 15. rocznicę powstania

15 . 7 . 2013

Pygmalion świętuje 15. rocznicę powstania


W sobotę 15 czerwca 2013 r. w hotelu Fridrich nad Zalewem Cierlickim (Těrlická přehrada) miały miejsce uroczyste obchody 15. rocznicy założenia szkoły językowej i centrum tłumaczeń Pygmalion. Mija właśnie piętnaście lat funkcjonowania firmy, w czasie których spółka Pygmalion świadczyła najwyższej jakości usługi w zakresie kształcenia językowego oraz tłumaczeń, ofertę swoją kierując zarówno do odbiorców indywidualnych,  jak i firm.
W trakcie uroczystości wśród gości panowała miła i przyjazna atmosfera. Pozytywnym akcentem był niezapomniany występ piosenkarki Renáty Drössler,  śpiewającej przy akompaniamencie fortepianu.

Zaproszenie na jubileuszowe spotkanie przyjęli przedstawiciele spółek WALMARK, AGEL, FINCLUB oraz GENPACT, z którymi Pygmalion od wielu lat współpracuje. Jednym z najznamienitszych gości obchodów był zastępca starosty Czeskiego Cieszyna, mgr Stanislav Folwarczny. W swoim przemówieniu podkreślił on harmonijny i systematyczny rozwój firmy Pygmalion oraz podkreślił jak ważna jest w obecnych czasach dla młodych ludzi znajomość języków obcych. Wyraził też swoje zadowolenie z faktu, że właśnie taką, wysokiej jakości szkołę językową można znaleźć w Czeskim Cieszynie.
Słowo wstępne wygłosiła pani mgr Eva Katrušáková, która podziękowała wszystkim obecnym lektorom, tłumaczom i stałym pracownikom firmy Pygmalion za ich rzetelną i uczciwą pracę w minionych latach.

Metodyka oraz efektywność nauczania zawsze stanowiły priorytety firmy Pygmalion. W chwili obecnej w szkole językowej pracuje dwóch dyrektorów metodycznych i kilku metodyków nauczania. Godna zainteresowania i szacunku jest również liczba uczniów szkoły językowej Pygmalion od początku jej powstania. Liczba ta sięga obecnie prawie 11 tysięcy uczniów, którzy zdecydowali się poznawać języki obce właśnie w tej szkole.
Warto także wspomnieć o tym, że w dn. 16 maja 2013 r. w firmie Pygmalion miała miejsce inspekcja Stowarzyszenia Certyfikowanych Szkół Językowych (Asociace Certifikovaných jazykových škol - ACERT).
Ze sprawozdania inspektorów wynika, że szkoła językowa Pygmalion spełniła wymagania we wszystkich kontrolowanych dziedzinach. Ogromną zaletą szkoły jest spełnienie kryterium „Przykłady dobrej praktyki", które obejmuje profesjonalny rozwój lektorów realizowany przy wykorzystaniu grantów EFS oraz nauczanie na kursach adresowanych do dzieci. Szkoła dba nie tylko  o utrzymanie wysokiej jakości świadczonych usług, ale również o jej stałe podnoszenie.

Z biegiem czasu, obok prestiżowej szkoły językowej, wyrosła także sekcja tłumaczeń, stanowiąca dziś nieodłączną część całej spółki Pygmalion.
W chwili obecnej w swojej bazie danych ma ona ponad 600 współpracujących  z nią tłumaczy m.in. języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, koreańskiego i japońskiego nie tylko z Europy, ale również tłumaczy wszystkich języków świata.
W ciągu minionych 15 lat sekcja tłumaczeń wielokrotnie poszerzyła portfolio swoich klientów. Większość z nich w dalszym ciągu korzysta z usług Centrum Tłumaczeń, co jest najlepszym potwierdzeniem faktu, że firma Pygmalion dba  o swoich klientów.
Największa liczba klientów Centrum Tłumaczeń pochodzi z Republiki Czeskiej i Polski, ale w dobie ponadnarodowych powiązań własnościowych nie jest wyjątkiem sytuacja, kiedy ten sam klient zamawia pisemne lub ustne tłumaczenie z języka polskiego, angielskiego czy koreańskiego jednocześnie  z kilku filii na całym świecie, które mogą być rozmieszczone na różnych kontynentach.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest dostarczenie bezbłędnego tłumaczenia nawet na drugi koniec świata już w ciągu kilku godzin, bez względu na odległości i strefy czasowe.
Tłumaczenie ustne z języka angielskiego, polskiego, niemieckiego lub japońskiego za pośrednictwem telefonu czy Skype'a można zapewnić zarówno w Delhi, jak i w Pradze - bez konieczności odbywania czasochłonnych i wymagających dużych nakładów finansowych podróży do klienta. Nasi tłumacze wielokrotnie świadczyli usługi za pośrednictwem komunikatora Skype  i obsługiwali konferencje, których uczestnicy znajdowali się na różnych kontynentach.

Życzymy firmie Pygmalion wielu zadowolonych uczniów i klientów w kolejnych latach.
Long Live Pygmalion! :-)

 

Bliższych informacji chętnie udzielą Państwu:
Andrea Lukášová, kierownik centrum tłumaczeń, preklady@pygmalion.cz, tel.: +420 777 215 745

Chcecie obejrzeć zdjęcia z tej akcji? Naciśnij tutaj.